Zmieniający się świat zaskakuje, szokuje, często zniechęca. Skrajności są często elementem naszej rzeczywistości: bogactwo i ubóstwo, wykształcenie i analfabetyzm, relatywizm i fanatyzm. Niezależnie od warunków życia, statusu społecznego i pochodzenia, każdy człowiek zadaje sobie pytania o sens i cel swojego istnienia, poszukuje odpowiedzi, szczęścia, satysfakcji, spełnienia. Chce być kochany i kochać. Świat oferuje wiele, ale Boża oferta jest niepowtarzalna.

Dotrzeć do tych, którzy sami nie przyjdą
Liczba osób, które w niedzielę pojawiają się na nabożeństwach, spada, a liczba tych, którzy w niedzielny poranek robią sobie wolne, także od Pana Boga, rośnie. Jak do nich dotrzeć? Jak zachęcić? Jak zainteresować osobą Jezusa Chrystusa? Doświadczenia ProChrist uczą, że wieczorne spotkanie z dobrą muzyką, teatrem, prawdziwą historią życia i zwiastowaniem na ciekawy i aktualny temat jest w stanie przyciągnąć wiele osób. Ale te osoby nie przyjdą same. Potrzebują zachęty i towarzystwa. Potrzebują Ciebie, wskazującego im, że są ważni dla Kościoła, bo są ważni dla Jezusa.

ProChrist
ProChrist to ruch skupiający chrześcijan różnych wyznań. Od 1993 roku z ich inicjatywy powstają kilkudniowe spotkania ewangelizacyjne ProChrist transmitowane poprzez łącza satelitarne na całą Europę. Dotychczas odbywały się kolejno w Lipsku (1995), Norymberdze (1997), Bremie (2000) i w Essen (2003). W marcu 2006 roku około 1,5 miliona ludzi w 1250 miejscach odbioru z 20 krajów Europy mogło przeżywać spotkania ProChrist transmitowane z monachijskiej hali olimpijskiej. W kwietniu 2008 r., w ramach ProChrist Speciale, ProChrist odbyło się po raz pierwszy w Polsce, w katowickim Spodku. Transmisja wieczorów dotarła do ponad 100 miejsc przekazu w kraju i za granicą. W 2009 roku wieczory ProChrist były transmitowane z Chemnitz do ponad 1000 miejsc w całej Europie.

Aby zorganizować ProChrist 2015 w Twojej miejscowości proponujemy 5 kroków.